ⓘ Limani

Lima (kthjellim)

Kjo faqe ben kthjellimin e titujve qe kane per baze Lima. Nese nje lidhje e brendshme ju solli ketu, ju lutemi, ndryshojeni lidhjen ne fjale qe te ridrejtoje direkt te faqja e duhur. Limani - Port detar, hyrje natyrore apo artificiale e detit ne toke. Lima - qytet, kryeqytet ne Peru Limoni - i ngjajshem me portokallin, frut dhe peme. Lima - vegel dore per grithje ledhatuese.

                                     

ⓘ Limani

Limani eshte port detare natyrore, gji i krijuar nga natyra ne te cilen eshte i mundshem ngarkimi dhe zbarkimi i barkave, anijeve e mjeteve te tjera lundruese.

                                     
  • Valentina Limani 2 shkurt 1997 është një futbolliste profesioniste shqiptare e Kosovës që luan si një sulmuese për klubin gjerman 1. FFC Frankfurt si
  • Kasam ef. Limani është i lindur më 25.04.1906 në fshatin Bresanë të komunës së Sharrit ish - Dragashit Vdiq në moshën 100 vjeçare 13. 12.2006 Më simet
  • Memiš Limani lindi më 15 qershor 1963 është futbollistë serbë. Limani ka luajtur në Ligën e Parë Sllovene 1992 - 93 me NK Nafta Lendava. Ai luajtur në
  • Yll Limani lindur më 24 shtator 1994 është këngëtar dhe autor këngësh shqiptar. Ai u bë i njohur për publikun pas paraqitjes dhe suksesit në edicionin
  • Xhevat Limani 1953 aktor dhe regjisor shqiptar nga Maqedonia. Xhevat Limani u lind më 1 janar 1953 në Fierishtë të Strugës Maqedoni Diplomoi në Akademinë
  • Sulejman Rasim Limani nga fshati Bozovcj në Tetovë, Maqedoni ushtarak shqiptar, dëshmor i luftës në Maqedoni. Sulejman Limani ju kishte bashkuar forcave
  • Mirdi Limani është një Kick - Boksier i mirënjohur shqiptar nga Struga, Maqedoninë e Veriut, i cili luftërat e tij ndërkombëtare i zhvillon nën flamurin
  • Skeda: Skënder Limani jpg Skënder Limani ka lindur në Prishtinë. Ka diplomuar në vitin 2009 në Universitetin AAB në drejtimin Komunikim Masiv, dega e
  • Adem Limani Doktor i shkencave të mjekësisë Lindi në Nasalcë të Bujanocit më 1953. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, kurse Gjimnazin në Preshevë