ⓘ Çmimi i madh i Hungarisë 2014

                                     

ⓘ Çmimi i madh i Hungarisë 2014

2014 Çmimi i madh i Hungarise ishte nje gare e Formula Nje qe u zhvillua me 27 Korrik ne Hungaroring ne Mogyoród te Hungarise. Ishte gara e dhjete e sezonit 2015 dhe Çmimi i madh i Hungarise i 29te.

                                     
 • qeverisë së Uttar Pradesh. Çmimi i madh i Koresë ishte programuar për tu rikthyer në Formula Një pasi u hoq nga kalendari në sezonin 2014 por plani përfundimisht
 • Hamilton fitoi Çmimin e madh të Hungarisë nga pol pozita pas një seance kualifikim me polemika ku shoku i tij i skuadrës Alonso, i cili kishte vendosur kohën
 • Çmimin e madh të Kanadasë, duke përfunduar në vendin e katërt para Felipe Massës me Ferrari. Glock u kualifikua i pesti për Çmimin e madh të Hungarisë një
 • pikë. Jaime Alguersuari mori vendin e tij dhe garoi në Çmimit të madh të Hungarisë 2009, duke e ruajtur vendin për pjesën e mbetur të sezonit. Alguersuari
 • Vitin e shkuar ka pasur 20 Gara, por këtë vit ka 19 gara pasi u hoq çmimi i madh i Europës që bëheshe në Valencia. Stampa: F1 2013 Renditja e skuadrave
 • shoku i skuadrës i Pastor Maldonados në Williams për sezonin 2013 më 28 nëntor 2012. Më 8 qershor 2013, Bottas u kualifikua i 3ti për 2013 Çmimin e madh të
 • të madh të Hungarisë duke qënë i ngadaltë, çka i dha jo më shumë se vendin e 8të në nisje. Barrichello nuk ishte më mirë dhe u kualifikua vetëm i 13ti
 • parë me McLaren në 2012 Çmimin e madh të Belgjikës. Ai e shpenzoi sezonin e pestë me McLaren në vitin 2014 i 15ti i tij në Formula Një. Nga 275 gara
 • kundër Hungarisë Gareth McAuley kundër Uellsit Ciaran Clark kundër Suedisë Burimi: UEFA UEFA Ekipi i Turnamentit Ekipit Teknik të UEFA - s i është dhënë
 • në Çmimin e madh të Hungarisë duke i marrë Ferrarit vendin e dytë në renditjen për kontruktorë. Të dy pilotët vazhduan edhe në sezonin 2014 Rosberg fitoi
 • Lojtari më i mirë i La Ligas: 2013 14 Sulmuesi më i mirë i La Ligas: 2013 14 UEFA Çmimi i Lojtarit më të mirë në Evropë: 2014 2016, 2017 Ekipi i Sezonit